Zagłębie Lubin - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 74, wczoraj: 105
ogółem: 210 628

statystyki szczegółowe

Historia

Historia powstania naszego Fan Clubu sięga wiosny 2008 roku. Dokładnie 12 maja 2008 roku kilku chłopaków, którzy wcześniej się nie znali, wybrało się na mecz miejscowej Polonii Świdnica z Prochowiczanką Prochowice. Nikt z nas nie był fanem świdnickiej Polonii, a pojawiliśmy się na tym meczu z czystej ciekawości, aby zobaczyć jak prezentują się na trybunach kibice Polonii.

Jeden z nas miał smyczkę Zagłębia Lubin, i właśnie ten drobiazg, ta smycz przykuła uwagę drugiej osoby, która też już jeździła od jakiegoś czasu na mecze lubińskiego Zagłębia. I tak to właśnie to wszystko się zaczęło.

Po wspólnej rozmowie wyszło na jaw, że jesteśmy zakochani w tym samym klubie, a co więcej, była w nas chęć zaistnienia jako kibice w Wielkim Klubie z bogatą historią i z tradycjami. Wszyscy wychowaliśmy się również w środowiskach nie darzących sympatią klubu z Wrocławia, więc każdy z nas, z osobna jeździł na mecze do Lubina, a nie do Wrocławia, mimo prawie dwukrotnie większej odległości.

Za oficjalną datę powstania naszego Fan Clubu można uznać dzień 15 sierpnia 2008 roku, gdy do Świdnicy przyjechały 2 osoby z ekipy "Trupek Team", a następnego dnia wybrały się razem z nami na zbiórkę do Lubina, ponieważ tego dnia Zagłębie rozgrywało swój mecz na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Był to nasz pierwszy wyjazd, już jako zorganizowanej grupy ze Świdnicy. Do Stalowej Woli wybieramy się w cztery osoby. Warto dodać, że osoby które założyły nasz świdnicki Fan Club, udały się tydzień wcześniej, a więc 10 sierpnia 2008 roku do Polkowic, gdzie lubinianie rozgrywali mecze jako gospodarz w rundzie jesiennej "Nowej" I ligi, a Zagłębia mierzyło swoje siły z  Widzewem Łódź.  W Polkowicach na tym meczu byliśmy jeszcze jako zwykli kibice, a nie zorganizowana grupa ze Świdnicy.

Potem nasze szeregi rosły, dołączały osoby ze Świdnicy, ale także z okolicznych miejscowości powiatu świdnickiego i nie tylko. Od rundy wiosennej sezonu 2009/2010 dołączyła do nas grupa chłopaków z Żarowa, i też prężnie działa na chwałę Wielkiego Zagłębia.

Pierwszymi pamiątkami wydanymi przez nas były vlepki. Obecnie mamy już swoją flagę Fan Clubową, która zadebiutowała 20 marca 2010 roku podczas meczu, w którym Zagłębie podejmowało na własnym obiekcie Polonię Warszawa . Wydaliśmy również koszulki "Świdniccy Fanatycy", które swój debiut miały 7 sierpnia 2010 roku podczas meczu Zagłębia w Kielcach, z tamtejszą Koroną. W drodze są już nowe gadżety naszego FC.

Obecnie tworzymy już sporą grupę osób, które połączyła pasja, a tą pasją jest Międzyzakładowy Klub Sportowy Zagłębie Lubin. W tym miejscu chcieli byśmy podziękować wszystkim, którzy pomagali na początki naszej drogi, i którzy dalej nam pomagają działać na chwałę naszego klubu. Dziękujemy.

 

Świdniccy Fanatycy Zagłębia Lubin

Zegar

Reklama

Tabela 2013/2014

1. Legia Warszawa Legia Warszawa 38 bz
2. Lech Poznań Lech Poznań 30 bz
3. Ruch Chorzów Ruch Chorzów 26 bz
4. Wisła Kraków Wisła Kraków 26 bz
5. Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin 25 bz
6. Górnik Zabrze Górnik Zabrze 22 bz
7. Zawisza Bydgoszcz Zawisza Bydgoszcz 21 bz
8. Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk 21 bz
 

 

9. Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok 23 bz
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie 22 bz
11. Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław 21 bz
12. Cracovia Cracovia Kraków 20 bz
13. Korona Kielce Korona Kielce 20 bz
14. Piast Gliwice Piast Gliwice 18 bz
15. Zagłębie Lubin 15 bz
16. Widzew Łódź Widzew Łódź 15 bz