Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:0

• autor: fc_swidnica, 2012-10-12 10:08

Kolejny wyprawa w sezonie 2012/2013 wypadła nam do Stolicy Województwa Świętokrzyskiego, a naszym pierwszym, jak się okazało później celem była położona przy Ulicy Ściegiennego, Arena Kielc. Z Lubina wyruszamy około godziny 4:00 rano w sile 5 autokarów. Droga do Kielc mija nam bardzo szybki i pod stadionem meldujemy się około godziny 12:00. Wejście na sektor w miarę sprawne i ostatecznie na sektorze gości melduje się 305 fanatyków lubińskiego Zagłębia. Od początku jedziemy z niezłym dopingiem, który miał swoje lepsze i gorsze chwile. Na płocie tego dnia ląduje 7 naszych flag: Na Wyprawie, HZL, OCB'03, SZL, oraz wyjazdowe Chojnowa, Ścinawy i Polkowic. Kielczanie wypadli podczas tego meczu bardzo mizernie. Skromny młyn i bardzo średni żeby nie powiedzieć słaby doping. Nasze grajki jak zwykle pokazali, że będą grać tylko o utrzymanie przegrywając z Koroną 0:1, lub jak dla nich o wyższe pensje za owe utrzymanie w Ekstraklasie. Czyli nic nowego od trzech sezonów. Po ostatnim gwizdku trzymani jesteśmy jakieś 30 minut na sektorze po czym pakujemy się do naszych autokarów i ruszamy w kierunku naszego drugiego celu, czyli stadionu przy ulicy Kałuży w Krakowie, gdzie swój mecz z miejscową Cracovią grał bydgoski Zawisza. Przed meczem z Cracovią tylko kilkudziesięciu osobom od nas udaję się wejść na sektor. Niestety ochrona robi ogromne problemy z wpuszczaniem oraz nie zezwala na wniesienie 2 flag. Kpiną było to, że po krótkim czasie ochrona nie wpuściła już nikogo. Bydgoszczanie ostatecznie przegrywają 1:3, ale spotkanie w Krakowie aż chciało się oglądać. Walka o zwycięstwo przez cały mecz. Jak byśmy chcieli oglądać takie mecze w wykonaniu naszego Zagłębia. Zawiszę wspierało 260 kibiców lubińskiego MKS-u. Po meczu żegnamy się z naszymi bydgoskimi Przyjaciółmi i wyruszamy w kierunku Stlicy Polskiej Miedzi. W Lubinie meldujemy się około godziny 5:00. Cała wyprawa trwała 25 godzin, ale któż nie chciałby tak spędzić tego czasu. ZAWISZA & ZAGŁĘBIE!!!

Foto: Tomasz Folta / Zagłębie Lubin
ZawiszaFans / Zawisza Bydgoszcz