Zagłębie Lubin - strona nieoficjalna

Nie jedziemy na finał Pucharu Polski.

• autor: fc_swidnica, 2014-04-24 18:29

17 kwietnia 2014 roku (Czwartek) , przy udziale wszystkich grup kibicowskich oraz przedstawicieli fanklubów działających na Zagłębiu Lubin, podjęto decyzję iż fani Miedziowych nie będą brać udziału w finale Pucharu Polski.

"czytaj więcej"

Przedstawiamy treść wspólnego oświadczenia sympatyków obu klubów.

Informujemy wszystkich kibiców w Polsce i nie tylko, że wspólnie podjęliśmy decyzję o bojkocie finałowego meczu Pucharu Polski pomiędzy drużynami Zawiszy i Zagłębia. Wpływ na tą decyzję ma nie tylko sytuacja kibiców Zawiszy (konflikt z pseudo-współwłaścicielem klubu), którą już wszyscy znają, ale także ogólny stosunek władz naszego kraju, działaczy PZPN, Ekstraklasy S.A, policji i prorządowych mediów do całego środowiska kibicowskiego. To co obecnie ma miejsce i jakie restrykcje dotykają kibiców jest absurdalne. Zostaliśmy oszukani przez "rudowłosego szefa PZPN", który jeszcze nie dawno opowiadał o legalizacji rac, zniesieniu zakazów klubowych, zaprzestaniu zamykania sektorów gości i całych stadionów, stosowania odpowiedzialności zbiorowej, zniesieniu kart kibica i wprowadzeniu na stadionach sektorów z miejscami stojącymi dla fanatycznej części kibiców. Dzisiaj ten jegomość popiera takich "typków" jak Bednarz i Osuch, którzy kibicom dają zakazy klubowe według własnego "widzimisie" np. za stanie na schodach. Nie można traktować finału Pucharu Polski jako święta dla kibiców, ponieważ fani piłkarscy są najbardziej represjonowaną grupą społeczną w tym kraju.Nieobecność zorganizowanych grup kibicowskich obu finałowych drużyn będzie jasnym sygnałem, że nasze środowisko sprzeciwia się antykibolskiej nagonce szerzonej przez wyżej wymienione podmioty. Zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do tego bojkotu i wspólnie z nami zaprotestowali przeciwko nagannym poczynaniom wiadomych osób i instytucji.

NIECH WSZYSCY SŁYSZĄ, ZAGŁĘBIE ZAWSZE Z ZAWISZĄ!

źódło:/ zaglebiefanatykow.pl

Autor: Treść:pozostało znaków: