Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

• autor: fc_swidnica, 2011-04-07 17:28

W meczu XXI kolejki Ekstraklasy lubińskie Zagłębie zremisowało w Warszawie z miejscową Legią 2:2. Lubinianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak Legia za każdym razem doprowadzała do wyrównania. Bramki dla Zagłębia padały w 14 i 88 minucie spotkania, a ich strzelcami byli Dawid Abwo i Kamil Wilczek. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Ivica Vrdoljak w 45 minucie z rzutu karnego i Michal Hubnik w 90 minucie gry. Czytaj "więcej>>".

Drugi wyjazd w rundzie wiosennej przypadł nam do Warszawy, gdzie mierzyliśmy swoje siły ze stołeczną Legią. Około godziny 8:00 w kierunku stolicy wyruszyło 300 fanatyków Zagłębia. My swoją wyprawę ze Świdnicy rozpoczynamy odpowiednio wcześnie. Nie popisała się za to Policja, która nie dopuściła do ruchu autokarów, którymi na ten mecz miały się udać Fan Cluby z Polkowic, oraz Góry i Niechlowa.

Podróż w pierwszą stronę mija nam szybko i co ważne podkreślenia bez alkoholizacji. W zamian za to dla podkręcenia klimatu został puszczony bardzo ciekawy film "przyrodniczy". Pod bramami stadionu pojawiliśmy się już około półtora godziny przed meczem. Policji dosyć sporo. Praktycznie wszyscy wchodzą na sektor, praktycznie, ponieważ pod bramami zostaje 5 osób. Nasz doping średni bo i również liczba nie powalała. Po drugiej bramce dla nas totalny szał na sektorze, szkoda że Legia moment później wyrównuje. Wywieszamy trzy flagi: Fanatyczni Chojnowianie, Na Wyprawie oraz OCB'03. Gospodarze tego dnia dobrze się prezentowali i to także miało swój wpływ na nasze wokalne popisy. Na początku meczu Legia prezentuje oprawę, z balonów powstał napis "Gówno prawda", a czerwonymi machajkami utworzono pasek "ulubionej" gazety kibolskiej. Po tej oprawie przyszedł czas na kolejną. Mianowicie kibice z pod znaku "eLki" podnieśli do góry żółte kartki skierowane w stronę pismaków. Była to odpowiedź na nagonkę jaką przeprowadza wiadoma z gazet przeciwko Legionistom.

Po meczu jesteśmy trzymani jeszcze przez godzinę na sektorze, później udając się do autokarów. Droga powrotna to zajebista zabawa na każdym z postojów. Na jednym z nich odpalamy trochę pirotechniki i przez około 30 minut bardzo dobrze się bawimy. Podsumowując wyjazd bardzo udany. Kto nie był niech żałuje. Z nami obecne wszystkie zgody: Zawisza Bydgoszcz w 4 osoby, Odra Opole również w 4 osoby i Arka Gdynia w sile 7 osób. Wielkie dzięki za wsparcie.

foto: Tomasz Folta

autor: ~ŚFZL 2011-04-07 17:35:35

avatar Wszyscy na Łazienkowską!