statystyki szczegółowe

Aktualności

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

• autor: fc_swidnica, 2011-05-10 11:54

W spotkaniu XXV kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało w Chorzowie z miejscowym Ruchem 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Wojciech Grzyb w 41 minucie, oraz Maciej Jankowski w 85 minucie spotkania. Zagłębie Lubin odpowiedziało w 67 i 90 minucie gry, a bramkami dla drużyny ze stolicy Polskiej Miedzi podzielili się Mouhamadou Traoré i Kamil Wilczek. Czytaj "więcej>>".

Po wizytach na w miarę nowych stadionach, na kolejną wyprawę przyszło nam udać się do Chorzowa. W końcu nadarzyła się okazja, aby odwiedzić stadion, który swoje lata świetności ma już dawno za sobą.

Łącznie do Chorzowa wybrało się 150 fanów Miedziowych. Mamy ze sobą 3 flagi "Na Wyprawie", "Fanatyczni Chojnowianie" oraz "OCB 03". W 10 minucie meczu na znak protestu ściągamy flagi i udajemy się w górę sektora. Fani Niebieskich również protestowali ściągając flagi i wywieszając trans o treści "Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska !". Warto podkreślić również, że i My mieliśmy na wyposażeniu taki sam transparent jednak ochrona przy sprawdzaniu powija nam go.

Przez pierwszą połowę spotkania dopingujemy sporadycznie i dość średnio. W drugiej połowie wyglądało to troszkę lepiej ale bez fajerwerków. Ożywiamy się w szczególności po zdobytych bramkach. Ruch po pierwszej strzelonej bramce prezentuje flagi na kiju, które towarzyszą już do końca spotkania. Z naszej perspektywy doping Niebieskich nie powalał na kolana i był dość słabo słyszalny w naszym sektorze. Być może jest to efekt akustyki stadionu. Po ostatnim gwizdku dziękujemy naszym kopaczom za walkę i dajemy im głośny sygnał, że nie interesuje nas remis w derbach, które odbędą się już we wtorek.

Po meczu czekamy jeszcze około pół godziny na sektorze gości i ruszamy w stronę naszych pojazdów. Wyjazd na plus ale bez jakiejś szczególnej historii.